14.11.05

Użyto broni akustycznej

Okazuje się, że nowoczesne technologie mogą rozwiązać każdy problem, nawet jeśli tym problemem są uzbrojeni bandyci atakujący statek wycieczkowy...
Załoga statku Seaburn Spirit, kursującego wzdłuż wybrzeży Somalii, do obrony przed piratami uzbrojonymi w broń palną i granaty użyła broni akustycznej - informuje Associated Press.
Armator, do którego należał statek, nie podał niestety szczegółów dotyczących broni, ani tego jak była ona skuteczna. Użycie broni akustycznej nie było jedynym środkiem zapobiegawczym. Oczywiście zmieniono kurs i zwiększono prędkość, aby uciec piratom.
Wiadomo, że tzw. urządzenie akustyczne dalekiego zasięgu zostało opracowane na potrzeby wojska po ataku na statek USS Cole w Jemenie. Urządzenie wytwarza "kierunkowy strumień rozsadzającego uszy hałasu" i nie jest zaliczane do broni śmiercionośnej.
Na statkach wycieczkowych zabronione jest używanie broni konwencjonalnej, bo taka mogłaby zranić pasażerów. Producent urządzenia nie wie, czy inne linie wycieczkowe oprócz Seaburn Cruise Line zainstalowały na swoich statkach podobne urządzenia.

Źródło: Dziennik Internautów
Prześlij komentarz